Словник маркетингових термінів, які часто використовують
спеціалісти в мережі Інтернет.
CTR
CTR – (синонім – клікабельність, від англ. Click-through rate – показник клікабельності) CTR визначається як відношення числа кліків на баннер або рекламне оголошення до числа показів, вимірюється у відсотках.
CTA
Заклик до дії (CTA – Call To Action) Елемент, який може бути присутнім в будь-якому інструменті реклами і бути безпосереднім «поштовхом» до перетворення користувача в споживача. Наприклад, на сайті інтернет магазину «заклик до дії» – це кнопка «Замовити» або «Купити».
CPC

CPC (скор. Від англ.cost per click, або ціна за клік) – це певна сума за клік користувача по пошуковій рекламі з подальшим переходом на рекламований сайт або одну з його сторінок.

Рекламодавець оплачує CPC власнику сайту з розміщеною на ньому рекламою. Таким чином, сайт з такою рекламою монетизується і набуває нового користувача.

CPA

CPA (аббр. Cost-Per-Action – в перекладі з англ. – «плата за дію») – це модель оплати реклами в Інтернеті, при якій рекламодавець платить за діяння, вчинене користувачем на його сайті.

CPS

CPS (аббр. Від англ. Cost Per Sale – ціна за продаж) – це одна з різновидів рекламної моделі CPA, в якій рекламодавець платить вебмастеру (партнеру) обумовлену суму за користувача, перенаправленого по посиланню і придбавшого товар. Також називається PPS (від англ. Pay Per Sale).

CPV

CPV (скор. Від англ. Cost per visitor, або вартість одного відвідувача) – це спосіб оплати в області інтернет-реклами, яку веб-майстер отримує в залежності від кількості залучених на сайт клієнта відвідувачів.

CTB

CTB (скор. Від англ. Сlick to buy ratio) – співвідношення кількості відвідувачів, які вчинили будь-яку дію (наприклад, зареєструватися) до загальної кількості відвідувачів, що побували на сайті; використовується для підрахунку коефіцієнта продуктивності рекламної кампанії.

CTI

CTI – це цифровий коефіцієнт, що характеризує ступінь ефективності інтернет-реклами, обчислюється шляхом співвідношення кількості зацікавлених відвідувачів до їх загальної кількості.

PPC

Pay per click (PPC, або оплата за натискання) – інтернет-реклама, де рекламодавець оплачує переходи користувачів по банерах, посиланням, оголошеннях і т.д.

При цьому цільова аудиторія береться зі спеціальних сервісів контекстної реклами…

ТІЦ

ТІЦ (тематичний індекс цитування) – показник Яндекса, який вказує на авторитет ресурсу за допомогою посилаються на нього спорідненої тематики; ТІЦ визначає релевантність сайтів в Яндекс.Каталозі.

PR

PR (Page Rank, або ранг сторінки) – оцінка сайту або його сторінок за 10-бальною шкалою системою Google: чим більше оцінка, тим більшим авторитетом користується сайт або сторінка; По суті справи, PR системи Google багато в чому схожий з ТІЦ Яндекса.

CMS
CMS (Content Management System / Система керування вмістом) – програмне забезпечення для організації веб-сайтів та зручного керування вмістом сайту.