Яку онлайн рекламу варто запускати бізнесу в першу чергу?

 Вітаю! Сьогодні спробую дати вичерпну відповідь на таке питання: “Яку онлайн рекламу варто запускати бізнесу в першу чергу?”… В цьому дописі будемо порівнювати рекламні кампанії з пошукової реклами, реклами в контекстно-медійній мережі (КММ) та ремаркетингу. Спочатку порівняємо їх за коефіцієнтом конверсії (CTR):

2016-11-07_19-42-48

Згідно графіку бачимо, що “пошукова реклама” має самий високий коефіцієнт конверсії. В середньому, за нашими спостереженнями, він складає 0,4-0,8%.

За “пошуковою рекламою”, на 2-му місці в нашому дослідженні, слідує “ремаркетинг”. Ця реклама направлена на роботу з аудиторією, що вже відвідувала ваш сайт, а отже проявляла інтерес до ваших товарів чи послуг.

І на останній позиції маємо “контекстно-медійну мережу”. Основна мета реклами в медійній мережі – попереднє ознайомлення аудиторії з вашою компанією чи пропозицією, тому коефіцієнт конверсії рідко перевищує 0,5% .

Порівняння вартості переходу (кліка)

Щоб “доповнити картинку” розглянемо, скільки платять рекламодавці за клік в розрізі цих же рекламних кампаній:

2016-11-07_19-34-09

Отже, ми бачимо, що між “КММ” і “Ремаркетингом”, по вартості кліка, практично нема відмінності (в середньому – від 4 до 6 центів).

Натомість, вартість кліка в  “Пошуковій рекламі”, в залежності від тематики, сильно коливається (в середньому від 4 до 13 центів). Це обумовлено тим, що пошукова реклама є основним рекламним інструментом для залучення трафіку, тому конкуренція тут на порядок вища.

Як вибрати ключові слова для рекламної кампанії вашого проекту? 

Отже, ми зрозуміли, що самий вищий рівень конверсії в “пошуковій рекламі”, але, щоб реклама працювала – необхідно вірно підібрати ключові слова.

 Для аналізу розбиваємо усі ключові слова на 4 групи:

 • Бренд – назва вашої компанії, бренду чи домену сайту;
 • Інтерес – фрази, що включають в себе слова типу “огляд”, “відгуки”, “характеристики” і т.д;
 • Комерційні – включають слова “ціна”, “купити” і т.д;
 • Охоплення – високочастотні ключі з одного слова, за винятком слів, що увійшли в попередні групи.

 Далі, ми порівняємо ці групи слів за рівнем конверсії та вартості кліка:

2016-11-08_06-48-11

Як правило, основний об’єм трафіку приносять ключові слова з груп “Інтерес” та “Комерційні”, тому кількість показів і кліків залежить від:

 • асортименту товарів чи послуг рекламодавця;
 • попиту на пропоновану продукцію.

Згідно аналізу бачимо, що конверсія в цих групах практично не відрізняється, а самий низький рівень конверсії показала група “охоплення”.

2016-11-08_07-12-50

Отже, ми бачимо, що група “Бренд” є лідером по конверсії та вартості переходу – слова цієї групи є найбільш конверсійними та найдешевшими, тому кількість кліків в таких рекламних кампаніях буде залежати від популярності вашого бренду чи бренду товару який ви пропонуєте. Не рекомендуємо економити на цій групі слів, так як користувачі що їх шукають, вже ознайомлені з товаром, так би мовити “підігріті”, а отже кількість звернень/продажів буде вища.

Порівняння вартості транзакцій 

Загальне розподілення отриманих транзакцій, між групами ключових слів, виглядає так:

2016-11-08_07-45-10

Більше половини продаж припадає на ключові слова з групи “Інтерес”.

А тепер порівняємо вартість транзакцій:

2016-11-08_08-14-46

Як і передбачалось, самі конверсійні і дешеві слова по “брендовим” запитам, дають змогу отримувати транзакції по самим низьким цінам.

На другому місці по вартості транзакції, слова групи “Інтерес”.

Дорожче всього обійдуться транзакції по “комерційним” запитам, через високу конкуренцію серед рекламодавців.

Слова групи “Охоплення” слід використовувати дуже акуратно, і ретельно підбирати мінус-слова. Ця група чудово підходить для масштабування рекламних кампаній, через меншу вартість транзакції, ніж у “комерційних”.

Поради та висновки:

Отже, на основі цього дослідження, можна дати такі поради:

 1. Починати рекламні кампанії слід з “пошукової реклами”;
 2. Для старта “пошукової” реклами слід використовувати спочатку “брендові” запити, потім “комерційні” і “інтереси”, на останок варто масштабувати кампанії за рахунок групи слів “Охоплення”
 3. Слід налаштувати збір аудиторії для “ремаркетингу”, і як тільки збереться достатня аудиторія – варто запустити “ремаркетинг”;
 4. Далі слід масштабувати рекламу і добиватись впізнаванності бренду за рахунок контекстно-медійної мережі;
 5.  Не забувайте, також, про соціальні мережі – активність в них суттєво збільшить вашу впізнаванність в мережі.

Сподіваюсь, цей матеріал був корисним, якщо так – діліться ним в соцмережах. Якщо ви маєте запитання – з радістю дам відповіді на них.

Микола Рябоконь
Грудень 19, 2018

0 коментарів

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

0 Поділись
Tвітнути
Поділитися
Pin
Поділитися
+1